Červen 2015

|VÝZVA| 15denní .gif výzva

26. června 2015 v 18:53 | H.

Fuu, tady si dal někdo práci přeložit výzvu do češtiny, co? Jo, i pro mě samotnou je to nějaký divný. Něco musí být ve vzduchu. Je to vzduchem, jo, jo. Určitě jsem se něčeho nadýchala. Překlad není doslovný, ale myslím si, že to nijak nevadí. Původní znění tady. Osmičku jsem si upravila, protože Tumblr nepoužívám, jen tam kradu obrázky (:D zdroje uvádím). Jinak, znáte to. Přeloženou výzvu kopírovat jen se zdrojem. Jestli si použijete originál, tak zdroj samozřejmě není potřeba úvádět. Nevadí, že jste výzvu zahlédli u mě, je volně přístupná pro všechny, nejsem typ, co by chytal nerva. Taky bych poznamenala, že u mě to nebude na 15 dní. Celou výzvu splním okamžitě, přijde mi zbytečné "psát" článek s jedním gifem.

Aj! Ještě bych poznamenala, že ačkoliv jsem výzvu našla na stránce s k-pop výzvami, původně se nevztahuje konkrétně ke k-popu (teda, minimálně mně se nezdá, že by byla psaná přímo pro k-pop fandy), proto si musíte trochu vymýšlet.

Jestli si to chcete rozdělit na dny, doporučuji používat spíše nadpis typu: "Den první (Den jedna): Gif tebe, když jsi šťastná.". Za chvilku zjistíte proč, v téhle formě by to znělo jednotlivě zvláštně. :D Lze použít i něco jako: "Den 1: Gif zobrazující tebe při pocitu štěstí." apod., význam se nemění. Fungovat bude i: "Den první: Ty, když jsi šťastná.". Je to jen hra se slovíčky, tak si ji užíjte. Mně to zní trošku divně i v tomto článku, avšak už jsem to tak napsala. *nechce se jí to přepisovat*

Nemyslím si, že - především v rámci lásky ke k-popu - by překladu využila nějaká osoba mužského pohlaví, kdyby se to ale přece jenom stalo, stačí udělat ze šťastné šťastného atd.|K-RECENZE| Healer

22. června 2015 v 15:46 | H.

Tajemný kurýr 21. století, reportérka online novin, která se stará jen o své vlastní zájmy, a populární reportér zoufající nad pravdou a realitou. Když se tito tři lidé setkají, začíná vášnivá romantika a odhalují se světu pravdy o minulosti a přítomnosti.

Toto drama zobrazuje mladé lidi a jejich vývoj až po skutečné reportéry. (dorama.akihabara.cz)